Az Ericsson Magyarország második alkalommal indította el az Ericsson Digital Lab nevű innovatív oktatási programját, amely a globális Connect to Learn kezdeményezés része. A program célja a 11-17 éves gyerekek bevezetése a programozás, robotika és kreatív kódolás világába. Az Ericsson a helyi Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium, Újbudai Bocskai István Általános Iskola, valamint az Újbudai József Attila Gimnázium diákjait támogatja.
A programhoz csatlakozó önkéntes kollégáik idejüket és energiájukat nem sajnálva segítik a jövő programozóit. Emellett az Ericsson vendégül látta a veszprémi Pannon Egyetem diákjait, akik egy rövid előadást hallgathattak meg a cég hazai és nemzetközi tevékenységeiről, majd bejárták az Ericsson Házat, megtekintették az egyik legnagyobb teszt laboratóriumot, valamint a BME-Ericsson együttműködésben üzemelő 5G SA teszt hálózatot, sőt, egy mesterséges intelligencia vezérelt autó irányítását is kipróbálhatták.
Az Ericsson Magyarország támogatta a 2023-24. évi Országos Tudományos és Innovációs Olimpia legjobb fiatal feltalálóit és tudósait is, ahol Horváth Zsombor, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tanulója nyerte el az első díjat a Virtual Front Desk nevű virtuális recepciós szoftverével. A díjat Császár András, az Ericsson Magyarország Kutatási Központjának vezetője adta át.
Továbbá az Ericsson immár harmadik alkalommal látta vendégül a HiSchool Alapítvány informatika és szoftverfejlesztés iránt érdeklődő középiskolás diákjait. A HiJob program keretében érkezett tanulók cégbemutatót hallgattak meg, majd nagy érdeklődéssel figyelték az interaktív LEGO robotokkal történő bemutatót, bepillantást nyerve a szoftverfejlesztés és tesztelés világába.
Az Ericsson számára nagy élmény, amikor a jövő mérnökeit vezetik be a telekommunikáció, informatika és az Ericsson világába.